Belgische luchtmacht oefent boven de Kempen
De Belgische Luchtmacht heeft ook gisteren oefenvluchten uitgevoerd boven de provincie Antwerpen en de Kempen.
Een A400M vloog over de Zuiderkempen geflankeerd door vier F16's in formatie laag over woonwijken.
Defensie oefent regelmatig met de toestellen, maar wanneer er laag wordt gevlogen kijkt ieder vaak verwonderd op.
“Zelfs al vliegen onze vliegtuigen hoog, toch hoor je dat nog altijd op de grond. Dat mensen dat nu meer opmerken dan anders, is vast psychologisch te verklaren gezien de situatie in Oekraïne”, aldus Koen Vanheste, commandant vliegbasis Kleine-Brogel.
“Als mensen iets horen dat hen ongerust maakt, kunnen ze altijd onze sociale media checken. Daar worden testvluchten altijd aangekondigd.”
Vluchten in België
"Defensie stelt zijn vliegtuigen en helikopters ter beschikking van de Europese Unie (EU), de Verenigde Naties (VN) en de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie (NAVO) voor conflicten, vredesondersteunende operaties of humanitaire zendingen. De voorbije jaren is tijdens conflicten gebleken dat vliegtuigen en helikopters essentieel zijn om grondtroepen te ondersteunen of om gronddoelen aan te vallen." Foto's Dieder Plu / NNieuws - met dank.